SİVAS İL MEM ARGE

‘15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler Şehrimizi gezdi.

Sivas Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğümüz işbirliği ile düzenlenen ‘15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler akşam yemeğinde bir araya geldi.
‘15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışması’nda dereceye giren öğrenciler Şehrimizi gezdi.

61 ilden 527 eserin katıldığı yarışmada eserleri sergilenmeye değer bulunan öğrenciler, ilk olarak aileleri ile birlikte kentin tarihi mekânlarını gezdi. Tarihi kent meydanında bulunan Çifte Minareli Medrese, Şifahiye Medresesi, Buruciye Medresesi, Kale Camii ve Atatürk Kongre ve Etnografya Müzesi’ni gezen öğrenciler, Selçuklu, Osmanlı ve Cumhuriyet dönemini yansıtan eşsiz eserlere hayran kaldı. Öğrenciler daha sonra Buruciye Medresesi’ndeki 15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışması’nda dereceye giren eserlerin yer aldığı sergiyi gezdi. Öğrenciler, kendi eserleri ile birlikte basın mensuplarına poz verdi.

 

“RABBİM BÖYLE BİR KARA GECEYİ BİR DAHA YAŞATMASIN”

Öğrenci ve aileleri, kentteki programları kapsamında Sivas Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen akşam yemeğinde bir araya geldi. Paşabahçe mesire alanındaki Kütük Ev’de düzenlenen yemeğe Vali Yardımcısı Can Aksoy, Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Mücahit Gül ve Proje Koordinatörü Ahmet Demir ile ARGE Birimi Çalışanlarımız da katıldı.

Yemekte konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, 15 Temmuz Hain darbe girişimin ülkemize verdiği zarardan bahsederek gençlere konuya gösterdiği duyarlılık için teşekkür etti. Altınsoy; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısı ile milyonlarca insanın meydanlara, havalimanlarına koşarak memleketi alçak vatan hainlerine bırakmadıklarını anımsatan Altınsoy, “Rabbim bir daha böyle bir kara geceyi milletimize yaşatmasın” dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özaydın ise gençlere 15 Temmuz’un önemini anlayıp bu güzel eserleri ortaya koydukları için teşekkür etti.

Vali Yardımcısı Can Aksoy ise konuşmasında milletin hainlere çok sağlam bir tokat attığını, tankla, topla, tüfekle bu milletin yenilmeyeceğinin bir kez daha ispatlandığını belirtti.

 

Yemek programının ardından katılımcılara sertifikaları takdim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, No23, Merkez, SİVAS - 0346 280 58 85 (86) Proje Ekibi 0346 280 58 46 (83 87 ASKE Ekibi)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.