SİVAS İL MEM ARGE

"15 Temmuz´u Anlat" Yarışmaları Ödül Töreni

15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik Günü programında ödülleri takdim edildi.
"15 Temmuz´u Anlat" Yarışmaları Ödül Töreni

Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışmasında dereceye giren öğrencilere 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik Günü programında ödülleri takdim edildi.

 

15 Temmuz darbe girişiminin 1. Yıldönümünde Sivas’ta çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi. 15 Temmuz Demokrasi, Milli Birlik ve Beraberlik Günü programı, tren garının önünde startı verilen Milli Birlik ve Beraberlik Yürüyüşüyle başladı. Programa, Sivas Valisi Davut Gül, Garnizon Komutanı Piyade Albay Mehmet Kip, Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın, İl Jandarma Komutanı Albay Sinan Şen, Emniyet Müdürü Turan Aksoy, CÜ Rektörü Prof. Dr. Âlim Yıldız, Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı. Tren garı önünden Cumhuriyet Meydanı’na kadar yürüyen on binlerce Sivaslı, kent meydanında protokol üyeleri ile birlikte demokrasi nöbeti tuttu.

 

ÖDÜL TÖRENİ DÜZENLENDİ

 

Kent meydanındaki programda Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen 15 Temmuz’u Anlat Kısa Öykü, Slogan ve Resim Yarışmasında dereceye giren eserler için ödül töreni düzenlendi. 61 ilden 527 eserin katıldığı yarışmada, dereceye giren ve eserleri Buruciye Medresesinde sergilenen öğrencilere ödüllerini Sivas Valisi Davut Gül, Garnizon Komutanı P. Albay Mehmet Kip ve Sivas Belediye Başkanı Sami Aydın takdim etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, No23, Merkez, SİVAS - 0346 280 58 85 (86) Proje Ekibi 0346 280 58 46 (83 87 ASKE Ekibi)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.