SİVAS İL MEM ARGE

Sivas’ta, “Sosyal Etkinlik Modülü” semineri verildi.

Sivas’ta, “Sosyal Etkinlik Modülü” semineri verildi.
Sivas’ta, “Sosyal Etkinlik Modülü” semineri verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın eğitimde niteliği artırmak amacıyla 2016 eylem planı çerçevesinde başlattığı çalışmaların bir basamağı olan ve 2017-2018 eğitim-öğretim yılı birinci döneminde 81 ildeki 162 okulda pilot olarak uygulamaya geçirilen “Sosyal Etkinlik Modülü” ikinci dönemde tüm okullar için kullanıma açılacak. Bu kapsamda Sivas’ta “Sosyal Etkinlik Modülü” semineri verildi. Vali Zübeyir Kemelek ilk ve Ortaokulu toplantı salonunda gerçekleştirilen seminere Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, Şube Müdürümüz Mehmet Başcil ve Okul Müdiresi Beyhan Öztürk, ilkokul ve ortaokullarda görevli müdür yardımcıları, ilçe milli eğitim müdürlüklerinde görevli şube müdürleri ve özel okulların temsilcileri katıldı.

Pilot uygulamanın gerçekleştirildiği okullar arasında yer alan Ziya Gökalp Ortaokulunda görevli Müdür Yardımcısı Mehmet Savaş tarafından gerçekleştirilen seminerde, katılımcılara “Sosyal Etkinlik Modülü”nün amacı ve kapsamı hakkında bilgiler verilirken, modül kullanımı ve modüle işlenecek etkinlik türleri hakkında da sunum yapıldı.

 

Seminerin ardından konuşan Milli Eğitim Müdürümüz Mustafa Altınsoy, “Yıllardır çocuklarımızı hep sayısal verilerle değerlendirdik ve onların sayısal başarılarını ön planda tuttuk. Oysa öğrencilerimizin geliştirilmesi gereken sosyal yönleri var. Bu yönler sayesinde kendilerini daha iyi ifade edebilir ve özgüven kazanarak daha başarılı ve sosyal bireyler olabilirler. Son yıllarda bakanlığımız öğretimin yanında eğitime de önem vererek pek çok sosyal projeyi hayata geçirdi. Öğrencilerimiz de bu sosyal projeler içerisinde yer aldılar. Bugüne kadar bunların kayıt altına alınacağı bir sistem yoktu. Bu nedenle pek çok sosyal faaliyet yapıldığı gibi kalıyor ve öğrencinin eğitim hayatında ileriye taşınamıyordu. Yeni tasarlanan bu modül sayesinde gerek öğrencinin bireysel aktiviteleri, gerekse okullarımız gerçekleştireceği sosyal aktiviteler kayıt altına alınacak ve öğrencilerin sosyal yönü de izlenmiş olacak. Öğrencinin bir sonraki eğitim basamağında hangi sosyal etkinliklere yatkın olduğu, hangi yönlerinin geliştirilebilir olduğu da değerlendirilebilecek.” İfadelerini kullandı.

02-02-2018
02-02-2018
02-02-201802-02-2018

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, No23, Merkez, SİVAS - 0346 280 58 85 (86) Proje Ekibi 0346 280 58 40 (83 87 ASKE Ekibi)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.