SİVAS İL MEM ARGE

Sivas Eğitimle Şenlendi...

Sivas Eğitimle Şenlendi...

Sivas'ta 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının son haftasında Eğitim Şenliği düzenlendi. Sivas Valiliği himayesinde hayata geçirilen HEDEF Projesi kapsamında yürütülen proje ve çalışmaların sergilendiği; "HEDEF Projesi Eğitim Şenliği" renkli görüntülere sahne oldu.

Cumhuriyet Meydanındaki tarihi Buruciye Medresesinin bulunduğu alanda gerçekleştirilen programın açılışı Valimiz Yılmaz Şimşek, Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener ve il protokolünün önde gelen isimlerinin katılımı ile gerçekleştirildi. İki gün süren eğitim şenliğine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Bilimsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda birçok etkinliğin gerçekleştirildiği şenlikte okullarda yürütülen proje ve çalışmaların sergilendiği stantlar da oluşturuldu. İlçe stantlarının da yer aldığı sergi alanı ziyaretçi akınına uğradı. Kent halkı, iki gün boyunca öğretmen ve öğrenciler tarafından gerçekleştirilen müzikal etkinliklere de yoğun katılım sağladı.

Dolu dolu geçen bir programın Sivas halkının yoğun teveccühü ile tamamlandığını belirten Millî Eğitim Müdürümüz Necati Yener, "HEDEF Projesi Eğitim Şenliği"nin, 2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılının önemli bir yansıması olduğuna dikkat çekti. Yener, "Yıl boyunca öğrencilerimizin hem akademik başarısını artırmak için hem de bilimde, sanatta, sporda, sosyal ve kültürel alanlardaki gelişimlerine katkı sağlamak için çok önemli çalışmalar yürüttük. Çocuklarımızın çok yönlü gelişimlerine katkı sağlarken onları tüm bu alanların dışında millî ve manevi değerlerine bağlı, vatan ve bayrak sevgisiyle donatmanın gayreti içerisinde olduk. Bu süreçte okul idarecilerimiz ve öğretmenlerimiz büyük emek verdiler. Gözbebeklerimiz olan çocuklarımız yoğun gayret gösterdiler. Tüm bu çalışmalarımızı Sivas halkı ile paylaşmak için de "HEDEF Projesi Eğitim Şenliği"ni düzenledik. Gerçekten çok önemli, anlamlı ve şehrimize renk katan güzel bir çalışma oldu. Ben hem bu çalışmalara, hem de mesai mefhumu gözetmeksizin yıl boyu sürdürdüğümüz proje ve çalışmalarımıza emek veren, katkı sağlayan; okul/kurum idarecilerimize, öğretmenlerimize, velilerimize ve tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum." dedi.

 

24-06-202424-06-202424-06-202424-06-202424-06-2024

Muhsin Yazıcıoğlu Bulvarı, No23, Merkez, SİVAS - 0346 280 58 85 (86) Proje Ekibi 0346 280 58 40 (83 87 ASKE Ekibi)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.